Home › Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci pojawiają się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednakże produkcja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym biznesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego czynników technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego klasy prace są podnośniki koszowe.

Te maszyny bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Źródło: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/