Home › W jaki sposób spędzimy wakacje w roku 2014

W jaki sposób spędzimy wakacje w roku 2014

Sezon wakacyjny zbliża się , wobec czego Polacy coraz poważniej myślą nad metodą spędzenia swojego wypoczynku.

Znamy kilka popularnych metod spędzania przez rodaków wakacji. Poniżej wymieniono najczęstsze
1) morze albo góry w kraju
Wciąż najpowszechniejszy azymut naszych podróży urlopowych.

Nadmorskie miasteczka i górskie miasteczka są cały czas chętnie nawiedzane przez familie z pociechami. W 2016 roku miały największe zagęszczenie odwiedzających od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez rząd programu socjalnego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą pociągu lub posiadanego samochodu
2) Wakacje katalogowe
Zwiększającą estymą cieszą się dalekie, zorganizowane wakacje wraz z pośrednikiem.

Pośrednik organizuje wtedy transport, wynajmuje ekskluzywny hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko cieszyć się z darmowego jedzenia i napojów w hotelowych restauracjach czy barach.

W ofercie zazwyczaj znajdują się też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak należy więcej się wykosztować.

Najczęściej wybieranymi miejscami docelowymi w omawianej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Włochy czy Chorwacja. Poprzez niepewna sytuację w państwach afrykańskich zmalała chodliwość tego kierunku. W tym roku biura podróży przewidują niespotykaną ilość chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Urlop u rodziny
Znaczna część z nas ma rodzinę w małych miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamspędza swe wakacje. Pragniemy wyrwać się z aglomeracyjnego szumu i zgiełku więc jedziemy na tereny niezurbanizowanepo to aby wypocząć i wyciszyć się na łonie przyrody.
4) Wakacje Polaka czyli okres remontów
W dalszym ciągu duże grono Polaków swój urlop wypoczynkowy spędza napróbach usprawnienia swoich realiów mieszkaniowych. W trakcie urlopu zmieniamy barwę ścian, odnawiamy posadzkę, czy odrestaurowujemy toaletę Po urlopie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na kolejny rok i na następną sposobność do wczasów..
.