Home › Pozyczka bez bik i krd

Pozyczka bez bik i krd

Poprzednio przedstawialiśmy rozmaite kwestie jakie odnoszą się do wybrania najkorzystniejszego projektu domu, jednak żeby mieć w czymś wybierać, najpierw trzeba zgłosić się do któregoś biura projektowego. Dobrze więc, aby nie było to pierwsze lepsze, lub przypadkowo odnalezione w internecie.

Oto kilka porad, które warto rozważyć podczas wybierania biura projektowego bądź architekta. Szukając właściwej firmy czy osoby, na początku warto przejrzeć witryny internetowe tych ekspertów. Już to jest w stanie nam wiele powiedzieć. Ale wyjątkowym źródłem informacji są dopiero fora internetowe, na których okazuje się czy rekomendacje umieszczane w firmowym katalogu zgodne są z rzeczywistością.

Ludzie, którzy korzystali dotąd  z usług interesującego nas biura mogą podpowiedzieć, w jaki sposób przebiegała współpraca, czy były nadprogramowe wydatki i jaki w końcu był efekt wprowadzenia projektu. Biuro, które wygląda na szczególnie interesujące, warto wcześniej odwiedzić.

Można wtedy prosić o rzut oka do pozostałych realizacji biura. Ogólne wrażenie po kontakcie też powinno dużo nam powiedzieć o tym, czego możemy spodziewać się po danym biurze. RaczejNigdy nie opłaca się sugerować się przy wybieraniu biura reklamą, czy suchą informacją na stronie. To nie powie nam, czy wizja biura zgodzi się z naszą, czy jak duże jest doświadczenie biura. Na ulotkach i na stronach każdy przedstawia się w jak najlepszym świetle, a prawda widoczna jest dopiero w czasie bezpośredniej rozmowy. Gorzej, kiedy już po ukończeniu współpracy,  jesteśmy niezadowoleni z efektów. Dlatego żeby unikać takich wydarzeń, decyzję o wyborze należy podejmować bez pośpiechu, kierując się rozsądkiem a nie emocjami, spowodowanymi choćby wizualizacją atrakcyjnych projektów w kolekcji danego projektanta. Nie polecamy także kierować się stereotypami, nieraz wychodzi na to, że słabiej obsłuży nas spore i rozreklamowane biuro, niż projektant – freelancer, jaki stosunkowo krótko jest obecny na rynku..