Home › Planujesz kupno mieszkania we Wrocławiu? Mamy dla Ciebie poradnik

Planujesz kupno mieszkania we Wrocławiu? Mamy dla Ciebie poradnik

Na obszarze ostatnich niewielu lat, stan w branży lokali we Wrocławiu całkowicie się zmienił.

Około szanowanko pięć lat temu mogliśmy kupić nowe mieszkanie w tym mieście za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, obecnie ceny nowych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w mieście stołecznym Polski lub na północy. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Powodem wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku mieszkaniowym, którego skutkiem jest budowa nowoczesnych mieszkań, jest głównie znaczna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego rejonu, a także nieustannie poprawiające się uwarunkowania pracy, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy pragną poprawić stan własnego funkcjonowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem napływu nowych mieszkańców mieściny jest bardzo duży popyt na nieruchomości mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się powstawanie inwestycji na obszarze całego Wrocławia. Sporą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak odnajdują się zainteresowani drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Drugim powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych krańców Polski.

W powiązaniu z tym wynajmujący lokali mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie wysokich stałych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego lokalu wynosi około 800 złotych za miesiąc..
Źródło: http://www.profitdevelopment.com.pl/sprzedaz-nowych-mieszkan-wroclaw osiedla monitorowane

<< Poprzedni
Następny >>