Home › Oficjalny serwis

Oficjalny serwis

W Polsce jest dużo biur, które zajmują się projektowaniem i sprzedawaniem projektów domów, i to takich gotowych, jak i  przygotowywanych dokładnie na potrzebę klienta. Każde z biur proponuje dużo różnorodnych projektów domów.
Wśród nich można wskazać kilka rodzajów, jakie są najczęściej kupowane i spotykają się z zainteresowaniem niezależnie od pory roku.  Pierwszym takim typem są domy parterowe – często inwestorzy są zdecydowani na budowę nieco większego domu, który całość pomieszczeń ma na tym samym poziomie. To może wymagać dużej działki, jednak może stać się bardzo praktyczne, szczególnie jeśli w domu znajdują się mniejsze dzieci, starsi rodzice, bądź osoby mające problemy z przemieszczaniem się.  Następny typ wybieranych ostatnio budynków, to domy wielorodzinne. Wiele rodzin wybiera na wspólne mieszkanie pod jednym dachem z rodzicami, lub z starszymi dziećmi, które mają już swą rodzinę.

Tego typu projekty domów posiadają szczególne udogodnienia, które pozwalają prywatność każdej z rodzin.

 Aktualnym  hitem są projekty domów z płaskim szczytem – są one modne,  pozwalają na zwiększenie miejsca na piętrze, a nawet pozwalają na wykorzystanie tego dachu do przygotowania tarasu o dużej powierzchni, albo szczególnego ogrodu.  Często klienci biur architektonicznych mają pytania również o projekty domów, które będą niedrogie do zbudowania.

Domy tego typu nie w każdym przypadku muszą mieć małą powierzchnię, ale zwyczajnie są budowane z tanich materiałów, wykorzystują różne innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na zniwelowanie  kosztów, a później zapewniają oszczędności za utrzymanie podobnego domu. Jeszcze jedna rzecz, na którą nieraz zwraca się uwagę przy wyborze dokumentacji projektowej, to garaż. Często chcemy mieć garaż wbudowany do bryły domu. Popularne są  pojedyncze lub dwustanowiskowe, schowane wgłąb budynku, czy też przesunięte i stykające się z nim wyłącznie jedną ścianą – to zależne jest od klientów, jakie rozwiązanie okaże się dla nich najlepsze. Jak więc widać jest spora różnorodność wśród projektów domów, jak i pośród potrzeb ludzi je kupujących..


<< Poprzedni
Następny >>