Home › Nadwaga i jej Następstwa

Nadwaga i jej Następstwa

Zbędne kilogramy to nie tylko defekt estetyczny. Bezlik osób, które walczą z nadwagą koncentruje się jedynie na własnym wyglądzie zapominając o tym, że zbytnia ilość tkanki tłuszczowej może przełożyć się również na całkowitą kondycję organizmu ludzkiego. Należałoby w takim razie dowiedzieć się jakich skutków zdrowotnych możemy się spodziewać kiedy nie kontrolujemy wagi. Pierwsze, co nadchodzi na myśl to oczywiście serce. U osób z nadwagą wybitnie w szeregu przypadków obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i duszności spowodowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Do tego wzrasta też niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę.

W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wówczas blaszki miażdżycowe, jakie mogą prowadzić do porażenia mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a także zawrotów głowy oraz chwilowych, niebezpiecznych utrat przytomności.

Osoby cierpiące z powodu nadwagi narażają także własny kręgosłup oraz stawy na pokaźniejsze obciążenie. Świadczy to, że po kilku latach nieprzerwanie trwającej otyłości są w stanie pojawić się komplikacje reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy problem nadmiernych kilogramów rozpoczyna wymykać się spod kontroli należy natychmiast udać się do profesjonalisty, jaki określi tego przyczynę. Nie zawsze jest to bo efekt niezgodnej diety. Równie wielokrotnie nadwaga ma prawo stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca. W obydwu przypadkach konieczne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza specjalisty oraz przyjmowanie farmakologicznych środków, jakie są w stanie także wspomóc utratę wagi..


<< Poprzedni
Następny >>