Home › Jak wybrać dobre mieszkanie

Jak wybrać dobre mieszkanie

Postanowienie o zakupie nieruchomości, dla większości ludzi zalicza się do istotnych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością. Gdy nie mamy zagwarantowanego wkładu osobistego, z reguły zaciągamy długotrwały kredyt. Jak wybrać kawalerkę tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Spora część młodych ludzi planując zakup nowatorskiego kwatery kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze blisko centrum, po drugie mały metraż.

Niestety takie myślenie może okazać się błędne. Kupując nowe lokum musimy myśleć perspektywicznie. Lokale znajdujące się w centrum z reguły są znacząco drogie, poza tym niewielki rozmiar mieszkanka może okazać się nie wystarczający. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się inwestycja, w rozległy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od okoliczności,mamy możliwość mieszkanie podnająć. Trzeba też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od centrum, te okolice są ciche, a budynki tam powstałe mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Ponadto warto pomyśleć o rozkładzie mieszkania. Warto zadbać o to żeby takowe pomieszczenia jak kuchnia czy salon były właściwego naświetlone. Z tego powodu dobrze jest zastosować pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Następną ważną pytaniem jest wybór adekwatnej kondygnacji. Pamiętajmy, że kwatery na parterze, parokrotnie są tańsze a także posiadają mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w adekwatny system alarmowy, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na alternatywę kradzieży..