Home › Dieta kształtuje sylwetkę

Dieta kształtuje sylwetkę

Większość z was przynajmniej jeden raz w życiu starała się zrzucić niepotrzebne kilogramy. Niestety nie jest to takie lekkie. Łatwiej utyć aniżeli stracić. Odchudzając się stosujemy różne wybiegi oraz taktyki. Jedni wybierają pastylki na odchudzanie, drudzy specjalne dodatki by nie czuć apetytu a jeszcze inni po prostu ograniczają ilość zjadanych kalorii.

Każda z tych dróg jest idealna z zastrzeżeniem, że jesteśmy konsekwentni oraz zorganizowani.

Najlżejodchudza się na początku. Wówczas to dostrzegamy ogromne skutki swojej aktywności. Na początku kilogramy uciekają ekspresowo. Daje nam radość to i mamy następną dużą argumentację żeby trwać przy swojej diecie i decyzji.

Potem przychodzi czas, kiedy kilogramy już tak ekspresowo nie spadają.

Dokładnie w tym momencie najwięcej ludzi rozpoczyna wycofywać się z dotychczasowych zamiarów.

Brak ubytku wagi skutkuje nieobecnością pobudki do kolejnych działań. Niestety ten czas również powinno się przetrwać, wpajając sobie w głowę, że czynimy to dla siebie a rezultat końcowy to będzie to, czego chcemy. Nieustannie, kiedy oczekujemy zrzucić kilka kilogramów pamiętajmy, iż wykonujemy to dla siebie. Nie używajmy purystycznych diet, nakazów itd. Najlepiej wagę zrzucać stopniowo krocząc do kresu.

Ekspresowe odchudzanie zazwyczaj nie przynosi pożądanych efektów, gdyż stracone kilogramy wracają z wzmożoną siłą.

Taki wynik nazywamy efektem jojo. Idealnym przyjacielem diety oraz walki z nadwagą jest aktywność fizyczna. Nie rozchodzi się tu nawet o przepracowywanie się oraz wygórowane ćwiczenia fizyczne.

Gdy nie mamy sprawności doskonały najpierw będzie nawet spacerek.


muskelmasse
.